Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Znáte permanentní make-up?

Chystáte se na pláž, koupaliště, festival nebo třeba na dovolenou? A chcete vypadat skvěle a netrhnout si ostudu i bez líčení? Pokud ano, tak pro vás máme jednu skvělou fintu – permanentní make-up! S ním budete vypadat stále nalíčeně, upraveně, krásně a svěže, a to aniž byste se trápili s jakýmkoliv nanášením kosmetiky!

FOTO: Permanentní make-up

Permanentní make-up, před a po, Zdroj: uppereast.com

Permanentní make-up je korektivně dermatologická metoda, kterou lze docílit dlouhodobé pigmentace kůže. Tato metoda vznikla v USA a posléze se rozšířila do Evropy. V ČR se permanentní make-up provádí přibližně šest let.

Při této metodě se do kůže (horní vrstvy pokožky) vpravují synteticky vyrobená barviva pomocí tenké rotující jehly ve speciálním přístroji. Tím se dosáhne požadovaného zvýraznění obočí, očních víček, kontur rtů. Dokonce lze i vymodelovat dané partie obličeje (korekce asymetrie rtů či obočí, optické zvětšení rtů, rekonstrukce prsní bradavky).

Permanentní make-up, aplikace, Zdroj: mtderm.de, facebybethany.com

Působení permanentního make-upu je časově omezeno na dobu 1 roku až 3 let. Zaleží na každém jedinci, jakou má sílu a promaštění pokožky a hormonální hladinu, také záleží na míře slunění. Účinek tedy nezůstává na celý život, jako třeba u tetování, takže můžete téměř snadno změnit i trend líčení.

Permanentní make-up a jeho dělení:

Zkrášlovací – používá se na obočí, horní i dolní linky, kontury rtů s probarvením a znaménka krásy. Lékařský – používá se na pooperační jizvy, poúrazové jizvy, popáleniny a nastřelování náušnic

FOTO: Permanentní make-up

Permanentní make-up, před a po, Zdroj: cflwellness.com, beautyvisage.co.uk

Aplikace:

Jedná se o dvojfázový proces. Nejdříve se tedy permanentní make-up aplikuje. Druhá návštěva (tzv. doplnění) následuje v rozmezí 3 – 5 týdnů po prvním zákroku, kdy lze posoudit odstín a intenzitu barvy a případně korigovat drobné nesrovnalosti.

Je vhodný pro každého, kdo chce podtrhnout nebo zvýraznit své líčení jako podklad, nikoli náhradu. Neomezí vás v používání svého oblíbeného líčení, ale při sportu bez líčení budete vědět, že vypadáte upraveně.

FOTO: Permanentní make-up

Permanentní make-up, Zdroj: elle.com, florenceheil.de

Permanentní make-up není vhodný pro:

Lidi s porušeným kožním hojením, s cukrovkou, s nemocí štítné žlázy, s infekčními chorobami. Také pro ty, kteří trpí zvýšenou krvácivostí a užívají antibiotika či psychofarmaka. Jinak jsou vhodnými kandidáty zdraví jedinci ve věku mezi 17 až 90 lety.

Důvody proč si ho pořídit:

Upravený vzhled 7 dní v týdnu. Žádná ztráta času na líčení. Vhodný pro ty, kdo nosí brýle nebo kontaktní čočky. Pohodlí při sportu, u vody, není nutnost si upravovat make-up. Oprava jizviček po operacích nebo úrazech.

Tak co, taky o něm přemýšlíte jako já?

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Znáte permanentní make-up?