Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Zeměplošský Olymp

Redakce

Redakce

15. 1. 2010

dunmanifestin-perexMožná ale, že nejúchvatnějším místem je Střed. Tam se tyčí k nebi deset mil vysoký pilíř z šedého kamene a zeleného ledu, který proráží mračna a svým vrcholem podpírá Dunmanifestin, sídlo zeměplošských bohů.

dunmanifestin

Zeměploští bohové, přes nádheru světa, který jim leží pod nohama, jsou málokdy spokojeni. Je jistě znepokojující vědět, že se jeden stal bohem na světě, který vznikl jen díky tomu, že i každá křivka nepravděpodobnosti musí mít svůj vzdálenější konec.
– Barva kouzel

Dunmanifestin, sídlo bohů na Cori Celesti, je parodií na Olymp, horu, kde podle řecké mytologie sídlili nejmocnější z řeckých bohů. Byli to jejich vládce Zeus, jeho manželka Héra, Athéna, Apollón, Afrodita, Héfaistos, Áres a mnoho dalších, kteří hráli své hry s osudy obyčejných smrtelníků, stejně jako to dělají ti zeměploští.

„Dun“ pochází ze skotštiny a znamená hrad, pevnost. „Manifestin“ je z anglického „manifest“, což lze přeložit do češtiny jako „očividný, prokázaný“. Nebo to také může být podle latinského slova „manifesto“, které znamená „učinit veřejným“.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zeměplošský Olymp