Rakovina představuje velmi vážné onemocnění a více než 60 let s ní farmaceutický průmysl vede válku. Trend zdravého životního stylu nám nabízí mnoho studií a výzkumů ohledně vitamínů a jejich vlastností, které mají působit jako prevence proti různým nemocem a také proti rakovině. Vitamín C může být dalším pomyslným kamenem mudrců. Zapátrejme v zapomenutých a ignorovaných výzkumech lékařství.
První úspěšný boj proti rakovině
Pojem rakovina je lidstvu známa už po více než šedesát let. První úspěšný boj s rakovinou byl zaznamenán německým lékařem Maxem Gersonem ve 30. a 40. letech minulého století, který vypracoval způsob léčby, dnes známý jako Gersonova terapie. U této terapie se jedná o způsob přírodní léčby, jenž je schopen aktivovat přirozené obranné mechanismy těla a vést k vlastní ozdravě metabolismu. V USA je tato terapie zakázána.
Přírodní léčba nevyléčitelných nemocí
Gerson dokázal, že vitamíny a džusy z čerstvé zeleniny a biopotraviny dokáží zvrátit, anebo výrazně zpomalit průběh rakoviny. Gersonova terapie pomáhá při léčbě zhoubných melanomů. Při jejím aplikování klinickou medicínou zavrženým, nevyléčitelným pacientům dosahovala tato metoda 50% úspěšnosti. Gerson stavěl na přesvědčení, že tělo má svůj vlastní léčivý mechanismus, jenž je potřeba aktivovat.
Vitamín C dalším pomocníkem
Kyselina askorbová, neboli vitamín C, je pro lidské tělo velmi důležitý. Plní funkci antialergenu, antioxinu a zároveň působí antivirálně. Pomáhá kontrolovat hladinu krevního cukru a pozitivně ovlivňuje naši náladu. Při stresu tělo rozkládá vitamín C syntetizací adrenalinu. To se může stát pojítkem mezi stresem a infarkty.
Jako lék sklidil výsměch
Mezi první, kdo prosazovali používání vysokých dávek vitamínu C, patřili W.J. McCormac a Fred R. Klenner. Tito dva léčili tímto způsobem virové nemoci ve 40. letech s velkým úspěchem. Postupem času Linus Pauling poprvé navrhl, že vitamín C může být účinným proti nachlazení. Pauling se zabýval klinickým lékařstvím, avšak v této oblasti neměl akademické vzdělání, navzdory podložení jeho výzkumů čelil velké kritice a jeho návrhy byly zesměšněny lékařským světem té doby.
Současnost
V současnosti se vitamínem C zabývá australský profesor nutriční a přírodní medicíny Ian Brighthope. Podle jeho studií vitamín C vpíchnutý do žíly ve vysokých dávkách selektivně zabíjí rakovinné buňky. Jedná se o dávky 30 000 – 250 000 mg denně, toto množství je individuální u každého člověka. Zjistil, že s vitamínem C v čisté formě nenastává žádné poškození zdravých buněk, organismus nemá odmítavé reakce a neprojevují se žádné zdraví nebezpečné vedlejší účinky.
Nevyužité možnosti
Moderní medicína nabízí úžasné možnosti. Technologie nám dávají možnost opravovat naše tělo, ať už jde o úspěšné operace po vážných nehodách, plastické operace, transplantace orgánů nebo nanotechnologie umožňující velice přesné lékařské zákroky. Jedno jediné bychom jí snad mohli vytknout, a to ignorování využití vitamínů. Máme mnoho možností, jak léčit choroby přirozenou cestou. Vžitý systém jedna nemoc, jedna tableta je špatný. Možná je v tom jen byznys, s rakovinou vede farmaceutický průmysl válku a válka, pokud nemá trvání, nenese žádný zisk.