Premiéru ruské klasiky chystá Divadlo Na zábradlí na první májový den. Režie se chopil Jan Frič. Čechov se hrál v Divadle Na zábradlí několikrát, Višňový sad se objeví poprvé.
Majitelku panství, statkářku Raněvskou, ztvární Natália Drabiščáková. Zdroj: Patrik Borecký, DNz
Poslední hrou ruského dramatika, která se na prknech divadla objeví zcela poprvé, se uzavírá obraz A. P. Čechova v Divadla Na zábradlí.
Po řadě inscenací v režii Petra Lébla (Racek, Ivanov, Strýček Váňa), Třech sestrách (režie Boris Ščedrin) a Patonovi (režie Jiří Pokorný) se uzavře jedna kapitola jednoho dramatika.
Inscenace odkazuje nejen na slavné předchůdce, ale například scénograficky se pracuje s prostorem jeviště jako se site-specific prostorem. Kostýmní výtvarnice Iva Němcová také cituje Kateřinu Štefkovou, která je autorkou kostýmů k inscenacím Petra Lébla.
Režisér Jan Frič nastudoval inscenaci v překladu Leoše Suchařípy s drobnými textovými úpravami v překladu Jaroslava Achaba Haidlera. V roli statkářky Raněvské se představí Natália Drabiščáková a jako podnikatele Trofimova diváci uvidí Stanislava Majera.
Stanislav Majer se stal platnou posilou souboru Divadla Na zábradlí.
Do starého domu obklopeného kvetoucími stromy přijíždí po dlouhé době jeho majitelka s celou rodinou. Setkání po letech je plné nejen radosti ze shledání, ale i nostalgie, vzpomínek a tušených nerealizovaných lásek.
A také smrti a smutku po zesnulých. Stejně jako se květy višní mění s ročním obdobím na plody, cítí všichni v domě, že čas zastavit nelze, i když někteří by si to přáli. Budoucím změnám musí čelit každý po svém.
Višňový sad, Divadlo Na zábradlí, autor: A. P. Čechov, režie: Jan Frič, hrají: Natália Drabiščáková, Natálie Řehořová, Miloslav Mejzlík, Stanislav Majer a další
Premiéra: středa 1. května