Mezinárodní vědecký tým se chystá vydat na unikátní misi do regionu Kemerova na Sibiři, aby zjistil, co je pravdy na stále častějších hlášeních o existenci chlupaté příšery.
Známý kontroverzi vyvolávající snímek. Zdroj: wikipedia.org
První zmínky o Yettim se začaly objevovat před více než sto lety. Bájné chlupaté stvoření se mělo vyskytovat v pohoří Himalájí, bohužel se ale nikdy nenašly spolehlivé důkazy pro potvrzení skutečné existence tohoto tvora, měřícího přes 2,5 metru.
Lidé kolem Yettiho se dělí na dvě skupiny, jedni věří i přes nepřímé důkazy v jeho existenci a druzí se snaží vyvrátit tuto teorii neexistencí kostry či jiných pozůstatků po tomto sněžném obrovi.
Čtěte také: Češi na mimozemšťany věří, ale setkat by se s nimi nechtěli
Za posledních dvacet let se zvýšil počet hlášení o existenci Yettiho v oblasti Altaje až trojnásobně. Jako důkazy posloužila svědectví lidí o nalezení zlámaných větvích, primitivních obydlích postavených z větví a také stopy velké až 35 centimetrů. Odborníci ze Spojených států, Kanady, Švédska, Estonska, Mongolska a Číny se proto rozhodli vytvořit expertní skupinu, která má potvrdit, nebo vyvrátit existenci tohoto záhadného tvora.