Steve Jobs, jeden z největších a fenomenálních mozků digitální doby. Věděli jste, kde a v jakém stylu žil tento multimilionář? A zemřel, jak žil?
Obrovské prostory sídla ve Woodside zely prázdnotou, Zdroj: youtube.com
Byl jednou z nejvýraznějších osobností počítačového průmyslu posledních dekád. Každý si může přebrat v hlavě, za co si tohoto velikána váží. Já si ho budu vážit za to, jak žil a bydlel.
Obrovsky prázdné prostory, to je Jobsovo sídlo ve Woodside
Patrně nejzajímavějším místem, kde Jobs bydlel, je venkovské sídlo ve Woodside v Kalifornii. Rezidenci zakoupil v roce 1984 a v městečku bydlel v bouřlivých devadesátých letech.
Steve Jobs se vždy dokázal sžít s Yosemitským parkem. Miloval procházky v přírodě, po národním parku stejně jako po horách okolo sídla Apple v Palo Alto. Domov byl pro něho nejoblíbenějším místem na světě.
Dům byl známý svými gigantickými rozměry, zbudoval ho velkopodnikatel Daniel C. Jackling jako místo pro své nekonečné večírky. Ovšem nejpodivnější byl na celém domě fakt, že zde měl Steve Jobs jen minimum nábytku. Jako nestárnoucí přesvědčený perfekcionista se jeden z nejbohatších lidí světa nikdy nemohl rozhodnout, jaký design nábytku zvolit a zakoupit. Proto radši neměl nic. Tento aspekt jeho osobnosti se neměnil desítky let.
Vybavení, jímž si tehdy mladý génius zařídil woodsidské panství, tvořila pouze matrace, výkonná stereo souprava a po stěnách rozvěšené fotografie známých černobílých krajin Ansela Adamse. Jedinou plně vybavenou místností byla kuchyň. V obývacím pokoji stál velký klavír Bösendorfer a údajně i motocykl BMW jako pocta německému inženýrství.
V srdci Silicon Valley bude žít navždy
Do své nedávné smrti žil Steve Jobs i se svou milovanou ženou Laurene v domě v Palo Alto jihovýchodně od San Franciska. Zde, ve středu Silicon Valley, sídlí i firma Apple Inc.
Zbožňoval Evropu, zejména Paříž. Jedna z největších poct, které se mu dostalo, bylo vidět billboard firmy Apple hned vedle muzea Louvre.
Stále se snažil praktikovat svůj nenucený způsob života, i když ženská vytříbenost a vkus dodaly trošku více tepla do obydlí. Dům byl zařízen s elegancí anglických rezidencí, s nádechem šedesátých let minulého století. Manželka Laurene si v okolí domu zařídila zahrady, kde pěstovala bylinky i zeleninu.
Dnes je dům v Palo Alto zasypán smutečními květy
Pokoje v domě jsou lehce vyzdobeny, jednou z extravagantností zůstávají známé fotografie Ansela Adamse. Některé věci jsou pomíjivé, jiné se nikdy nezmění a zůstanou navěky.