Celé léto se poctivě opalujete, abyste měli přitažlivě zlatavou pokožku a cítili se krásnější. Však jak dlouho vám vydrží takové opálení po dovolené? A jak si lze opálení udržet o něco déle? Podívejte se s námi.
Plavky Kiniki, Zdroj: kiniki.com
Jak dlouho nám opálení vydrží?
Od posledního slunění jsou to většinou 2 – 4 týdny. Naše pokožka má schopnost se pravidelně regenerovat, buňky se obnovují, což se projevuje postupným odlupováním její vrchní části. A to pro nás znamená, že naše opálení začne ztrácet atraktivní bronzový nádech.
Prvním krokem k delšímu snědému vzhledu je používání přípravků po opalování, nejlépe po každém pobytu na slunci. Tyto krémy a mléka totiž neslouží jen k udržení opáleného tónu pleti, ale jsou především výživné, což pomůže pokožce, která je sluncem zesláblá, opětovně nabrat sílu. Ideální jsou regenerační krémy s obsahem panthenolu. Po návratu od moře můžete klidně pokožku celého těla ošetřovat celý následující týden.
Opalování a ochranný krém, Zdroj:, Zdroj: choice.com.au
Při opalování se nezapomínejte mazat opalovacími krémy s doporučeným UV faktorem pro váš typ pleti a destinace, do které míříte. Klima a intenzita slunce může např. v Thajsku na vaši pokožku působit daleko agresivněji nežli třeba klima středomořské. Nebojte se, že se přes ně neopálíte, stačí jen zvolit správný faktor. Hlavně vám pomohou, abyste se nespálili, a ochrání vaši kůži před škodlivým vlivem UV záření.
Moje rada zní: Při prvních dnech dovolené používejte opalovací přípravky s vyšším faktorem a pobývejte na slunci jen kratší dobu. Až se vaše tělo více aklimatizuje, po pár dnech, tak se můžete začít slunit a s přibývajícími dny snižovat faktor.
Opalovací krémy, Zdroj: echemist.co.uk
Druhým krokem je pravidelná hydratace pokožky. Nevysušená pokožka s dostatkem vláhy se tolik neloupe, proto používejte pravidelně hydratační a výživná tělová mléka. Ale pozor, na obličej nanášejte krémy, pro něj speciálně určené. Pleť na obličeji je citlivější a vyžaduje jiný přístup.
Třetím krokem je užívání doplňků stravy s obsahem beta-karotenu (např. Bioaktivní Karoten od Pharma Nord), který pomůže pokožce se lépe opálit a získat výraznější zlatohnědý nádech. Ke všemu ji chrání proti předčasnému stárnutí, taktéž omezuje riziko spálení a vysychání pleti. Před odjezdem na dovolenou či plánovaným sluněním v rodných krajích je nutné začít užívat tyto doplňky s beta-karotenem už 14 dní předem (před odjezdem). Hodí se i k opalování v soláriu.
Hydratační krémy, Zdroj: dermstore.com
Třetím krokem je používání samoopalovacích krémů. Až začne vaše pokožka ztrácet intenzitu opálení, tak po nějakém klidně sáhněte. Výběr je široký, existují samoopalovací krémy i spreje. Musíte vyzkoušet a najít si ten svůj pravý. A nezapomeňte, že na tělo a obličej se nanáší odlišné speciální přípravky. Před nanášením samoopalováku vřele doporučuji použít peeling! Odstraní odumřelé kožní buňky, což pomůže lepší aplikaci krému i následnému efektu.
Můj tip: Pro skvěle opálené nohy používám samoopalovací krém speciálně na nohy – Garnier Ambre Solair, Gloss bronzer, který okamžitě mé nožky rozzáří. Má gelovou konzistenci a obsahuje jemné třpytky, dobře se nanáší i roztírá. A ještě se mi nestalo, že by mi po něm zůstaly nepříjemné fleky.
Samoopalovací ubrousky, Zdroj: echemist.co.uk
Když potřebuji rozzářit obličej, tak použiji speciální jednorázový samoopalovací ubrousek určený na obličej, dekolt i tělo (Essence – Sun Club; EasySun). Pleť opálí do tří hodin. Je třeba si dát pozor na linie podél vlasu, oblasti kolem očí a obočí. Nezajíždějte ubrouskem až příliš k nim a vůbec si nepřetírejte horní víčka.
A pokud chcete zářit, ale nemáte čas či chuť nanášet samoopalovací krém, tak se jednoduše namažte tělovým přípravkem s obsahem třpytek (Avon).
A rada na závěr: S opalováním to nepřehánějte a pečujte o svou pokožku i tělo.
Plavky Kiniki, Zdroj: kiniki.com