V londýnské O2 Areně byly již po čtyřiatřicáté rozdány ceny pro nejlepší britské hudební interprety za loňský rok. A jako vždy některá ocenění byla očekávána, některá naopak překvapila.
Zdroj: Brits Award, JM Enternational
Překvapením určitě nebyla kategorie nejlepší zpěvačka, kterou ovládl blonďatý fenomén Ellie Goulding. To samé se dá říct o kategorii nejlepší video. Již druhý rok za sebou byla v této kategorii oceněna chlapecká kapela One Direction.
Událostí večera bylo vyhlášení kategorie nejlepší zpěvák. V ní zvítězil veterán David Bowie, který se ve svých 67 letech stal nejstarším oceněným v celé historii Brit Awards. Bowie zopakoval svůj úspěch po dlouhých 18 letech. Tehdy získal tuto cenu naposledy.
V kategorii nejlepší singl zvítězila formace Rudimental, která porazila mimo jiné právě výše zmíněné One Direction. Rudimental zabodovali se skladbou Waiting All Night.
Nejlepší kapelou byli již potřetí zvoleni Arctic Monkeys. Ti tak navázali na svá předchozí ocenění z let 2007 a 2008. Tato kapela se během večera radovala ještě jednou, a to z ocenění za nejlepší album.
Cenu za objev roku získala kapela Bastille, jejichž první album s názvem Bad Blood vyšlo v březnu 2013.
U podobných soutěží bývá zvykem rovněž vyhlášení kategorie nejlepšího zahraničního interpreta a Brit Award není výjimkou. Nejlepším zahraničním zpěvákem se tedy stal Bruno Mars, nejlepší zahraniční zpěvačkou teprve sedmnáctiletá Novozélanďanka Lorde. Cena za nejlepší zahraniční kapelu pak putuje do Francie za Daft Punk.