Šváb nakladl mladému muži v Číně do ucha vajíčka. Díky včasné hospitalizaci předešel vážnějšímu poškození sluchu.
Zdroj: Pixabay.com
Kuriózní případ se udál v Číně. Devatenáctiletý Li Guangdong se o půlnoci probudil a nemohl spát: trápilo ho svědění a velká bolest pravého ucha. Poprosil tedy kamaráda, aby mu baterkou posvítil do ucha, ten ale nic nenašel.
Druhý den ráno ale Li zjistil, že bolest nejen že nezmizela, ale naopak ještě více zesílila, navíc v uchu slyšel nepřetržitý šelest. Dopoledne již musel být hospitalizován. Lékaři mu pravé ucho důkladně prohlédli a zjistili, že jej má plné malého hmyzu. Limu totiž do ucha vlezla samice Švába a ta mu do něj nakladla pětadvacet vajíček, z kterých se vylíhly larvy.
„Ucho jsme panu Guangdongovi vypláchli, takže nyní ho již má v pořádku. Díky včasnému lékařskému zákroku jsme předešli trvalému poškození pravého ucha,“ vyjádřili se k atypickému případu čínští lékaři.
Šváb přežije i atomový výbuch
Švábi patří k nejstarším druhům létavého hmyzu a po celém světě je na tři a půl tisíce druhů. S výjimkou subpolárních a polárních oblastí žijí prakticky po celém světě. Jedná se o nejodolnější organismy na Zemi vůbec: švábi vydrží měsíc bez vody, tři měsíce bez potravy a vydrží třistakrát větší dávku radiace než člověk.
V lidských příbytcích se jedná o velmi nevítaného hosta: přestože se na likvidaci švábů dosud vynaložily obrovské finanční částky, stále se nenašly zaručené přípravky na jeho likvidaci. Údajně nejúčinnější je do švábem poškozených místností nasadit ježky, pro něž jsou švábi přirozenou potravou.