Je to otrava. Vždycky když se odněkud vrátíte s autem a chcete jej zaparkovat, musíte vystoupit, otevřít vrata, nastoupit, zajet dovnitř a vrata zase zavřít. Nebo to může být i jinak? Ve skutečnosti nepotřebujete příliš vysoké finanční částky na to, abyste si vytvořili samootevírací vrata. Pak už stačí jen přijet k bráně, použít univerzální ovladač na vrata, počkat, až se vrata otevřou a projet dovnitř. Tento postup je mnohem příjemnější, viďte?
Posuvná vjezdová brána
Na trhu je dostupných spousta zařízení, s jejichž pomocí můžete tohoto efektu docílit. V tomto případě se nevyplatí šetřit, protože příliš levné varianty mohou způsobit pomalé otvírání dveří nebo budou mít krátkou životnost. Spolehněte se na výrobce, se kterým jsou spokojení uživatelé v nezávislých recenzích. Velmi příznivě na tom jsou pohony CAME, které si získaly velmi dobrou pověst na trhu. Musíte je ale správně vybrat.
Podle čeho vybírat?
Pohony na brány obvykle mají svou omezenou sílu. V rámci té zvládnou posouvat jen bránu do určité hmotnosti. Platí, že čím dražší máte bránu, tím výkonnější musí pohon být. A tím bude také samozřejmě dražší. Důležitá je ale také samotná délka brány. Pokud koupíte pohon výkonný, můžete jej použít i na lehčí a kratší bránu, nikoli však naopak. Málo výkonný pohon vám s příliš těžkou nebo dlouhou bránou bohužel nepohne.
Jak často budete bránu používat?
Zvažte, jak často se bude brána denně otvírat. Jestliže se jedná o rodinný dům, pravděpodobně nebudete muset připlácet za lepší pohony. Avšak brána k bytovému domu už bude mít vyšší intenzitu využívání. A tomu je zapotřebí přizpůsobit výběr. Zajímavou možností je také instalace fotobuňky. Ta se vyplatí, protože je schopná odhalit překážku a zabrzdí, aniž by do ní narazila. Díky tomu můžete zajistit nejenom větší životnost brány a dalších věcí (například když je auto příliš blízko bráně), ale také bezpečnost mazlíčků a malých dětí.