Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Plzeňskému Majálesu 2011 vévodily skupiny Divokej Bill, Chinaski a Sto Zvířat

!Fotogalerie!V sobotu 30. dubna se v Plzni v lochotínském amfiteátru uskutečnil dvaadvacátý studentský festival Majáles Open Air. Zatímco na jiných místech se tradičně pálily čarodějnice a střežily májky, Plzeň v poslední dubnový den uvítala řadu hudebníků.

foto Sto Zvířat

Kapela Sto Zvířat na plzeňském Majáles Open Air, Foto: Pavel Srb, Topzine.cz

Pozvání na jarní studentské oslavy přijalo přes třicet interpretů. Už v pátek měli plzeňští hudební fanoušci možnost poslechnout si několik koncertů na Náměstí Republiky, na které byl vstup zdarma. Publikum zde přivítalo Tomáše Kluse, Fast Food Orchestra či Imodium.

Hlavní část majálesového programu však začala jako obvykle v sobotu. V amfiteátru ve čtvrti Lochotín zazněly první tóny hudby v poledne. V areálu se nacházela tři pódia, takže snad každý posluchač si našel to své. Přehlídka předních českých kapel byla zahájena současně formacemi Positive Mind, O5 a Radeček a Krutá bída.

Pokud někoho neoslovil ani jeden ze tří souběžně probíhajících koncertů, mohl se zabavit i jinak. V areálu probíhala řada soutěží s pohádkovou tématikou, nazvaných například na počest Ferdy Mravence či Pata a Mata. Po zdolání všech zapeklitých úkolů obdrželi zúčastnění titul Majálesový Borec 2011. Kromě soutěží nemohly chybět tradiční majálesové svatby.

Zmoklí, ale šťastní

Bohužel se již v časných odpoledních hodinách vyplnila chmurná předpověď meteorologů a objevily se přeháňky. Návštěvníci ovšem statečně vytrvali a kapely se jim snažily dát na déšť zapomenout. V druhé polovině odpoledne se pak počasí smilovalo, a tak mohli všichni příchozí s úlevou odložit pláštěnky.

Úderem druhé hodiny nastoupili na pódium jediní letošní hosté ze zahraničí, The Static Age z Ameriky. Kapela z Vermontu vznikla v roce 2002, hraje alternativní rock a post punk.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/majales-plzen-cz-hudba-2011-04-30/]

Následující vystoupení potěšilo všechny fanoušky ska – zahrála oblíbená parta ze Stoda V3SKA. Po hodině ve znamení energických rytmů dorazili na hlavní scénu pražští vtipálkové, kteří patřili k hlavním lákadlům letošního ročníku – kapela Wohnout.

Dalším z hostů byl Ivan Mládek se svým Banjo Bandem. Ač ve srovnání s ostatními kapelami stylově trochu vybočuje, jeho písně se ukázaly být milým zpestřením programu. Posléze uvítalo publikum pardubickou Vypsanou Fixu, jejíž členové bývají na Majálesu častými hosty.

Ti, kdo dávají před kytarovým rockem přednost tanečnější hudbě, vyrazili tou dobou na vedlejší stage na Prague Conspiracy. Originální formace před více než rokem odstranila ze svého jména slovo Ska. V jejich hudbě také jamajských vlivů ubylo, vystřídaly je rockové, ale i taneční rytmy. Výsledek je neotřelý a velmi podařený, soudě i podle potěšené reakce publika.

Následující vystoupení kapely Divokej Bill patřilo k těm, která sklidila největší aplaus – bylo znát, že tito rockeři mají v Plzni velice silnou základnu fanoušků. Při jejich setu vládla v amfiteátru ta pravá festivalová atmosféra a fanoušci sborově skákali.

Divokej Bill přenechal pódium neméně oblíbeným Chinaski. Hodinu před půlnocí se pak rozezněly tóny žesťů a na scénu nastoupilo Sto Zvířat. Početný pražský ansámbl bývá u festivalového publika nadšeně vítán a v Plzni tomu nebylo jinak. Vtipné texty, řízná hudba a originální rekvizity (tentokráte se zaskvěl plyšový čáp) dodávají jejich koncertům jedinečný ráz. Jedno z nejvydařenějších vystoupení tak s grácií zakončilo více než pestrý hudební den.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Plzeňskému Majálesu 2011 vévodily skupiny Divokej Bill, Chinaski a Sto Zvířat