Od které doby si budoucí nevěsty navlékají na prst hrdě zásnubní prsten od svého milého a rády se s ním chlubí? Historie této tradice sahá hlouběji, než jste si možná mysleli.
Zásnubní prsteny existovaly již ve starověkém Egyptě
Pro většinu z vás jsou zásnubní prsteny něčím, co považujete za naprostou samozřejmost. Pokud se pár rozhodne vzít, muž nejprve poklekne a svou vyvolenou požádá o ruku, přičemž ji následně na prsteníček levé ruky navlékne prsten. Zásnubní prsteny ale nejsou výmyslem chytrých prodejců šperků, nýbrž mají dlouhou historii. Předpokládá se, že již ve starověkém Egyptě se splétaly různé trávy do kruhu a následně je ženy hrdě nosily na prstě. Předchůdci dnešních zásnubních prstenů symbolizovali věčnost a nesmrtelnou lásku.
Materiály, ze kterých se prsteny vyráběly
Protože prsteny byly oblíbené, brzy se začaly vyrábět z nejrůznějších materiálů, aby byly trvanlivější. Existovaly tedy prsteny ze slonoviny či kostí. Čím více šel pokrok dopředu, tím více se dbalo na kvalitu a vzhled prstenů. Pravidlo, že čím dražší a kvalitnější prsten, tím lepší, vlastně přetrvává dodnes.
Zásnubní prsteny s diamanty
Máte zásnubní prsteny spojené s kamínkem? Ideálně s diamantem? Ty se staly součástí zásnubních prstenů až v druhé polovině 15. století. Od té doby jsou ale stálicemi a mnoho párů na ně nedá dopustit. Pokud právě sháníte ten pravý prsten na levý prsteníček, určitě se podívejte na kvalitní nabídku na e-shopu Danfil.cz.
Jak se ukazuje, zásnubní prsteny mají dlouhou tradici, na jejímž počátku byla věčnost a víra v nekonečnou lásku. Proto není radno je zatracovat a podceňovat jejich význam pro nastávající manželé. Přeci jen se jedná o krásnou tradici.