První kroky světoznámého herce, mima a clowna mířily do Divadla Na zábradlí, následovala Laterna magika a založení souboru s názvem Pantomima Alfréda Jarryho. Svůj sen si splnil, když založil vlastní divadlo Gag. Boris Hybner oslavil v pátek 5. srpna 70 let.
„Člověk, který učinil sebe sama uměleckým artefaktem, nemá mít tajemství.“ Zdroj: 13. komnata, pořad ČT
Jeho rodiče měli restauraci a chtěli, aby ji syn po nich jednou převzal. Borise ale táhlo divadlo. V domě ve Vyškově na Moravě, kde bydleli, hrál ochotnický spolek Haná. Od mala se tak Hybner ochomýtal kolem divadla a měl možnost si sem tam zahrát nějakou roličku.
Vystudoval sice pedagogiku ve Zlíně, přesto si jednoho dne sbalil věci, a jel z Vyškova stopem až do Prahy. Začal spolupracovat s pražským pantomimickým souborem Ladislava Fialky v Divadle Na zábradlí. Pokračoval v Laterně magice a následně založil Pantomimu Alfréda Jarryho, kde v prosinci 1968 zahájil představením Harakiri.
V 80. letech cestovat po celém světě. S pantomimou navštívil mnoho zemí například Nizozemí nebo Austrálii. Za seriál Gagman ho v prestižní televizní soutěži ve švýcarském Montreux dokonce ocenili Bronzovou růží. Po revoluci v roce 1990 založil divadlo Gag, aby se zde mohli scházet nejen herci a lidé z oboru, ale i lidí, kteří si mají co říct. Divadlo fungovalo šest sezon a poté kvůli nedostatku peněz skončilo.
[YOUTUBE]x91EMN8de_k[/YOUTUBE]
Boris Hybner hrál mimo jiné ve třech filmech Jana Hřebejka (Pelíšky, Pupendo a U mě dobrý). Jako vysokoškolský pedagog se věnuje výchově mladých mimů na pražské Hudební akademii. Zahrál si na Shakespearovských slavnostech v Komedii omylů a za celoživotní mistrovství v oboru pantomimy získal Cenu Thálie za rok 2009.
Vypořádal se s alkoholismem i rakovinou. Je potřetí ženatý, má čtyři děti a tři vnoučata. Rád hraje na kytaru a miluje jazz a blues.