Na koho byste se v případě nutnosti obrátili s žádostí o půjčku? Na svou banku nebo na nebankovní subjekt? V některých případech může být nebankovní půjčka mnohem výhodnější. Co je pro nebankovní půjčky typické a kdy se vám vyplatí? Sepsali jsme pro vás běžné vlastnosti těchto půjček, díky čemuž si uvědomíte, který druh půjčky je pro vás v konkrétní situaci ten nejvhodnější.
Na nebankovní půjčku snáze dosáhnete a k jejímu vyřízení stačí pouze pár věcí
Při žádosti o půjčku u své banky musíte doložit celou řadu dokumentů a doufat, že vaší žádosti bude následně vyhověno. Nebankovní půjčka může být poskytnuta občanovi České republiky, který je starší 18 let, má libovolný pravidelný příjem a také bankovní účet vedený na své jméno. Takto jednoduché to je.
Rychlé vyřízení a peníze obratem na vašem účtu
Další výhodou nebankovní půjčky je to, že ji lze vyřídit mnohem rychleji než tu bankovní. Někdy dokonce stačí vyplnit online žádost a obratem vám přijde nabídka ohledně výše nebankovní půjčky společně se všemi detaily. Pokud ji odsouhlasíte, peníze na vašem bankovním účtu mohou být již do 30 minut.
Půjčka bez závazků
Uzavřením nebankovní půjčky se nemusíte k ničemu dalšímu zavazovat. Za vyřízení půjčky navíc ve většině případů nic neplatíte a stačí ji pouze splatit v dohodnutém termínu. O výši úrokové sazby a RPSN jste informování před jejím sjednáním, takže přesně víte, do čeho jdete.
V případě, že rychle potřebujete nějaké peníze navíc a půjčka je vaší jedinou možností, jeví se ta nebankovní jako výhodnější. Snadné sjednání, rychlé vyřízení, peníze do několika minut na vašem bankovním účtu a žádné závazky – to vše jsou důvody, proč upřednostnit nebankovní půjčku před tou poskytnutou od vaší banky. Proč to dělat zbytečně složitě, když to jde i jednoduše?