Jak na efektivní domácí cvičení? S těmito pomůckami to bude hračka!
Komerční sdělení
29. 9. 2021
Chcete zpevnit postavu, ale veřejné posilovny vás děsí? Pak není nic snazšího, než se do cvičení pustit v bezpečí domova. Kromě toho, že neplatíte vstupné, má domácí cvičení i řadu dalších výhod – nemusíte nikam dojíždět ani čekat na sprchu, navíc máte soukromí a můžete se plně soustředit na výkon. Upřednostňujete domácí posilovnu před těmi veřejnými? V tom případě se podívejte, s jakým náčiním bude domácí cvičení skutečně efektivní.
Co nesmí chybět v domácí posilovně?
Níže uvedené pomůcky jsou vhodné jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé. Jednoduše s nimi vytvarujete postavu, případně shodíte nějaké to kilo.
1. Podložka na cvičení
Podložku na cvičení využijete při různých aktivitách, například při protahování nebo posilování s vlastní vahou. Poskytuje tepelnou izolaci, zabraňuje klouzání a navíc tlumí nárazy, což oceníte v případě, že při cvičení nechcete rušit sousedy.
2. Jednoruční činky
Jestliže je vaším cílem zpevnit ruce a vytvarovat ramena, pak ve vaší výbavě nesmí chybět jednoruční činky. Jsou skladné, jejich pořizovací cena je příznivá a navíc je můžete využít také při běhu či jiné aerobní aktivitě. Posílíte s nimi ruce, záda, prsa i ramena, tudíž je lze označit za multifunkční pomůcku.
3. Kettlebell
Další univerzální pomůckou je kettlebell, který využijete pro silový i kondiční trénink. Velkou výhodou je, že při cvičení s kettlebellem se posiluje hluboký stabilizační systém, jehož úkolem je držet tělo ve vzpřímené poloze a udržovat rovnováhu. Jeho posílení v konečném důsledku zlepšuje celkovou sílu, vytrvalost a předchází zranění během cvičení.
4. Expandéry
Další skvělou pomůckou pro domácí cvičení jsou expandéry, s jejichž pomocí se dokonale protáhnete a zformujete celé tělo. Při správném používání nahradí některé stroje, navíc nezabírají téměř žádné místo, jsou cenově dostupné a hlavně bezpečné i pro začátečníky.
5. Švihadlo
Dávno neplatí, že švihadla jsou jen pro děti. Jedná se o ideální pomůcku na rozehřátí nebo kardio trénink v případě, že chcete zhubnout. I jednoduché skoky jsou vysoce efektivní a jejich účinek brzy zaznamenáte. Využijete jej pravděpodobně především na venkovní trénink.
Na co nezapomenout?
Posilování by měla předcházet rozcvička na zahřátí svalů, aby nedošlo k jejich natažení či dokonce natržení. Nedílnou součástí cvičení je také strečink, který provádíme mimo jiné za účelem zachování pružnosti a délky svalů.
Samozřejmostí je správná technika cvičení a volba cviků, které jsou vhodné vzhledem k naší váze a fyzické kondici. Začátečníci by se měli nejprve soustředit na posílení středu těla a až poté se zaměřit na další svalové skupiny, jinak hrozí bolest či zranění během provádění náročnějších cviků.