Potíže s nedostatkem hořčíku má dnes již leckdo. Obvykle se nejedná o žádné hrozné nepříjemnosti, nicméně občas může dojít i k velkým záchvatům. Abyste se takovýmto stavům vyhnuli, je nezbytné magnesium pravidelně doplňovat.
Nedostatek hořčíku může znamenat celou řadu problémů
Hořčík je jeden z nejvíce opomíjených prvků v jídelníčku, a přitom ho potřebujeme stejně jako stůl. Ovlivňuje totiž práci svalů, respektive nervové soustavy. V případě, že je ho v organismu přebytek, nic zlého se neděje. Vyjde totiž z těla močí. Horší je, když vám magnesium chybí.
Jeho nízký obsah může způsobovat celou řadu problémů od nespavosti, před svalové záškuby až po tetanické stavy. Hlavně posledně jmenovaný problém může někdy působit i velmi zlověstně a nejednou se stalo, že byla k člověku s těžkou tetanií přivolána rychlá pomoc. Tyto záchvaty se totiž v mnoha ohledech podobají epilepsii. Nejsou však ani zdaleka tak závažné. I tak byste si však něco takového prožít asi nepřáli.
Jak hořčík doplňovat?
Hlavně sportovci berou magnesium s železnou pravidelností, jelikož s jeho pomocí svaly velice efektivně regenerují. Mělo by ho však brát daleko více lidí, jelikož přímo ze stravy ho lze získat docela složitě.
Hlavně jedinci trpící zažívacími problémy mohou mít problém hořčík vstřebat do organismu. Takovým často nepomohou ani tablety, případně jich musí brát vyšší než doporučené množství. Tablety je ovšem možné nahradit za hořčíkový olej, jenž je daleko efektivnější.
Vstřebává se rychle
Nejedná se o jedlý olej, ale používá se k mazání postižených míst. V případě záškubů tak stačí daný sval namazat, patnáct minut počkat a zbytky oleje setřít. Aplikace je jednoduchá. Pouze se vyžaduje po dobu vstřebávání klid.
Tento způsob aplikace hořčíku je ideální pro jedince mající potíže využívat magnesium ve standardních tabletách či kapslích.