Malování různými částmi těla se většinou stává doménou handicapovaných lidí, kterým umění přináší radost. Čínský umělec si však za svůj nástroj k malbě zvolil jazyk dobrovolně, neboť se prvotně vyučil klasické malbě štětcem. Touha po výjimečnosti ho ovšem zavedla až ke zkoušení nových možností lidského těla.
-
-
Umělec Han Xiaoming. Zdroj: www.dfic.cn
-
-
Umělec Han Xiaoming. Zdroj: www.dfic.cn
-
-
Umělec Han Xiaoming. Zdroj: www.dfic.cn
-
-
Umělec Han Xiaoming. Zdroj: www.dfic.cn
Kreativní umělec Han Xiaoming začal malovat jazykem, když během prací v rámci tradičního čínského malování cukrem dostal hlad. V půlce svého rozdělaného díla ochutnal tekutý cukr určený k tvorbě. V ten moment údajně dostal nápad na odhození malířského náčiní a zanedlouho poté se přiklonil k využití jazyka při svém dalším uměleckém směřování.
Zapálený umělec o své práci říká následující: „Je to velmi dobrý způsob, jak vycítit propojení s uměleckým dílem, které právě vzniká. Nejenže lze skrze jazyk daleko lépe poznat strukturu papíru, ale můžete ji také vnímat chuťově, což při práci se štětcem zkrátka nejde.“
Han Xiaoming získal prostřednictvím své nové umělecké praktiky značné ohlasy veřejnosti a v současné době cestuje po světě. Nedávno se například zastavil ve městě Hangzhou na východě Číny, kde provedl naživo malbu jazykem s potravinářským barvivem. Za 40 minut vytvořil dva obrazy, jež byly ihned zakoupeny nadšenci z přihlížejícího davu.
Počínání tohoto čínského podivína nám může připadat lehce bizarní, nicméně Han Xiaoming není jediným umělcem tohoto druhu. Indický umělec Ani K. dokonce používal k malbě jazykem pravé barvy na bázi oleje.
Tak si říkám, že s Nutellou by se z podobného malování mohla stát docela zábava…