V úterý 18. května hostil Lucerna Music Bar moderní reggae. Konala se tu akce s názvem Explosion. Jedním z hlavních bodů programu byl i koncert českokrumlovské skupiny Pub Animals.
Pub Animals, Foto: Martin Kroa, Topzine.cz
Zvířecí reggae nářez roztančil publikum
Lucerna Music Bar byl už příjemně zaplněn, když se úderem deváté hodiny chlapci chopili nástrojů a mikrofonů. Styl jejich hudby lze zařadit do žánru reggae a ska, zpívají si k tomu anglicky a je vidět, že u textů jde hlavně o libozvučnost. Ne, že by nebyly důležité, ale tato divoká parta se soustředí hlavně na zvuk. Ten byl v Lucerně skvělý, dechové části kapely si zaslouží jedničku s hvězdičkou. Z pódia se na posluchače valil hutný podklad nejen pro veselé hopsání, ale také pro skvělý, civilní zpěv hlavního zpěváka Pavla Podruha a trumpetisty a zpěváka Štěpána Hebíka.
Hned od první písně kluci vypadali, že jsou v Lucerně jako doma. Oba zpěváci dokázali během chviličky navázat skvělý kontakt s publikem, zpívání si užívali a všechno předvedli s takovou lehkostí a nadhledem, že člověk měl chuť vyskočit za nimi na pódium a zkusit si to taky. Během pár písní tak krumlovská smečka roztančila celou Lucernu a ještě se u toho tvářila, že to dělá dnes a denně.
Safaráj s přitažlivým feelingem
Na pódiu nejsou kluci žádní nováčci. Dali se dohromady před zhruba třemi lety a za tu dobu si stihli vybudovat slušnou fanouškovskou základnu, koncertovat se stálicemi ve svém žánru, jako jsou Sto Zvířat, Fast Food Orchestra nebo The Chancers, a hlavně natočit debutové album.
To vyšlo nedávno a má název Safar-i. Pub Animals ho natočili ve studiu Biotech s producentem Esconem Waldesem. „Hledali jsme studio s nejpřitažlivějším feelingem. Ecson nás zaujal po všech stránkách na první poslech. Většina reggae a ska skupin u nás se snaží o retro zvuk. Neposlouchanější jsou stále Bob Marley nebo třeba Ska-P. Jestli něco děláme naplno, tak je to hledání inspirace a novinek v žánru,“ říká k tomu Pavel Podruh.
Na albu spolupracovalo také několik skvělých hostů. V jejich čele stojí přední evropský reggae vokalista U-Cee z německé kapely King Banana. Uslyšíte také Eriku Fečovou, zpěvačku soulových Navigators, nebo jihočeského trumpetistu Jiřího Hebíka. Debutovou desku nabízejí Pub Animals ke stažení zdarma na svých webových stránkách.
Drzost a přirozenost především
Během koncertu klukům šlapaly jak rychlejší kousky, kdy se skákající publikum pěkně zapotilo, tak i ty pomalejší, houpavější, kde více vyniknul zpěv a občasná vtipná improvizace obou hlavních zpěváků. Pub Animals také ukázali sympatickou drzost, to když zahráli svou reggae předělávku hitu od Backstreet Boys. To se setkalo s velkým ohlasem publika aneb dle slov zpěváka Štěpána: „Lidi maj dycky nejradši to, co dobře znaj.“
Zajímavým oživením bylo také hostování zpěvačky Anety Galisové (semifinalistka Česko-Slovenské SuperStar). Aneta byla s kluky výborně sehraná, jak pěvecky, tak pohybově, a stejně jako oni si to podle svých slov skvěle užila.
Jak už bylo řečeno výše, velikou předností Pub Animals je vedle současného soundu úžasná barevnost a radost z hudby, kterou si na koncertě publikum hravě získávají. „Chceme, abyste se naší muzikou uvolnili a odpoutali, to je asi jediný náš politický názor!“ říkají. To, že je kapela dobrá nejen na poslech, ale i na pohled, mi potvrdily tři sedmnáctileté slečny, které po koncertě nedočkavě vyhlížely své oblíbence. „Napiš tam, že nejhezčí je zpěvák a ten druhej je zas sympaťák,“ nabádaly.
Zkrátka, koncertní show v podání Pub Animals je něco, co určitě potěší každého, kdo má rád žánr reggae a všechny jeho příbuzné. Zpěvák Pavel v průběhu koncertu prohlásil, že jsou jen malí kluci z malého města. V Lucerně to ale roztočili ve velkém.