Nechcete již zapadat mezi obyčejné lidi? Chcete něčím vynikat, být jiná? Chcete-li mít hřívu třeba jako lev, tak zauvažujte o prodloužení vlasů. Nyní už neplatí, kdo má dlouhé vlasy, má krátký rozum, dnes už ne.
Zdroj: tamara-allmann-hairstylist.de
O prodlužování vlasů obecně
Prodlužování vlasů spočívá ve spojení umělých pramínků vlasů s vašimi vlastními vlasy. Získáte tak vlasy dlouhé dle vašich představ a o něco hustší. Prodlužování a zahušťování vlasů se provádí mnoha způsoby, a to pomocí pramínků vlasů, vlasových pásků nebo vlasových třásní, které se uchytí co nejblíže ke kořínkům. Pro tyto metody se používají vlasy umělé, ale mnohem častěji vlasy pravé.
Při napojování se dbá na druh účesu, kvalitu původních vlasů, jejich množství atd. Vybrat si můžete vlasy ze všech přírodních odstínů, od blond až po tmavě hnědé. A ty z vás, které chtějí oživení, si samozřejmě mohou vybrat i jinak barevné pramínky.
Při kvalitní práci není většina spojů nijak znatelná. Však musí se dávat pozor na odrostlé vlasy, neboť tím, jak původní vlasy rostou, se posouvají dolů i vlasové spoje, které by se tak mohly stát viditelnými. Proto je třeba pramínky po 2 až 6 měsících (závisí na rychlosti růstu vlasů) nutno sundat nebo povolit a přitáhnout blíže ke kořínkům vlasů.
Zdroj: hairlinks.com, virtualhaircare.com
Typy vlasů
(Středo)Evropské vlasy. Jde o nejvyšší možnou kvalitu vlasů s extra dlouhou životností, a to až 10 let. Jsou velmi jemné a dodávají se v přírodních odstínech. Dokonce si můžete pořídit panenské vlasy, které nebyly nikdy v minulosti barveny, ani nijak chemicky ošetřovány. Je možno je chemicky upravovat a barvit.
Vlasy evropského typu. Nejsou to vlasy evropského původu, ale pouze typu. Většinou jde o výběr lepších asijských a indických vlasů. Jejich životnost je nižší než u evropských vlasů, protože jsou chemicky ztenčované a barvené. S postupem času zhrubnou a cuchají se.
Indoevropské vlasy – Kazašské. Geograficky do evropských nespadají, ale jsou jim velice podobné. Jsou kvalitní, jemné, lesklé, odolné. Tmavé jsou přírodní, světlé se chemicky odbarvují. Jejich životnost je přibližně dva roky. Dobrá volba, pokud chcete kvalitu za dobrou cenu.
Indické vlasy. Jsou velmi podobné evropským vlasům, dodávají se zjemněné. Mohou se zlehka vlnit. Je to kvalita a objem za dostupnou cenu.
Asijské vlasy. Vydrží půl roku až jeden rok. Dodávají se zpracované, tedy změkčené, zbarvené, tak jsou hladké a rovné. Vhodné jsou pro ty, které chtějí velkou změnu s malou investicí.
Zdroj: hothair.co.uk
Nejpoužívanější metody uchycení (spojení)
Jsou dva základní způsoby, a to technika prodlužování vlasů keratinem za tepla, nebo za studena. Keratin je bílkovina, kterou obsahují naše vlasy, chlupy a nehty. Firmy vyrábějící produkty určené pro prodlužování vlasů napodobily přírodní keratin. Běžně se mu říká keratin, však označení umělý keratin by bylo přesnější. Na keratinu nešetřete, levnější varianty mohou být s nevhodnými příměsmi (lepidlo), to vlasy poškodí.
Keratin za studena – Je to revoluční novinka, šetrná k vlasům a oblíbená u celebrit. Pomocí ultrazvuku se ohřívá přímo a pouze keratin. Tento způsob aplikace keratinu je šetrnější než za tepla.
Keratin za tepla – Tato metoda patří mezi nejžádanější. Rozpuštěným keratinem se za pomocí kleští přilepí umělý pramínek vlasů k vlasům vlastním. Kleště mají zhruba stejnou teplotu jako žehlička na vlasy. Spoj se upraví do tvaru válečku, tyto spoje jsou nejmenší a nejtenčí ze všech metod. Však při odstraňování je třeba dbát, aby z přírodních vlasů byl keratin dokonale odstraněn.
Micro Ring – Je to metoda za studena. Prodlužování vlasů se provádí pomocí kovových kroužků o velikosti cca 3mm v jakékoliv barvě. Navléknou se na váš pramínek vlasů a společně s umělým pramínkem se stlačí speciálními kleštičkami. Při obnově nebo posunutí stačí kroužky kleštičkami uvolnit, posunout a následně opět spojit.
Clip in – Super metoda pro krátkodobé prodloužení. Prameny vlasů připevníme pomocí malých sponek a docílíme tím požadovaného efektu.Vlasy lze prodloužit kdykoliv a třeba i doma. Vše je hotové během několika minut. Hlavně je tato metoda cenově dostupná a nezatěžuje vlasy.
Zdroj: extensionaddiction.com
Péče o prodloužené vlasy
Jelikož navázané prameny nejsou vyživovány přírodními látkami, protože nejsou spojeny s pokožkou hlavy, tak je důležitá speciální péče zejména pro lesk a elasticitu. Šampón by neměl obsahovat alkohol a ovocné složky, aby spoje nerozpustil. Vedle šampónu a kondicionéru je také důležitý olej a fluidum na konečky. Vlasy by se měly mýt cca tak dvakrát týdně. Prodloužené vlasy se mohou fénovat, natáčet i žehlit, v některých případech dokonce barvit (evropské vlasy). Na česání je nutno používat speciální kartáč s měkkými štětinami. Kartáčem se nesmí přejíždět přes spoje, může hrozit vytrhnutí.
A co ceník?
Prodlužování vlasů pomocí keratinu: Konečnou cenu ovlivňuje mnoho faktorů – druh vlasů, délka, hustota, metoda aplikace a úroveň kadeřnického studia. Celková cena většinou zahrnuje 100 kusů pramínků, keratin (materiál) a cenu uchycení (aplikaci). Po shrnutí se cena pohybuje v rozmezí 4 500,- až 30 000,- korun.
Prodlužování vlasů pomocí Micro Ring: Záleží na druhu vlasů a délce. Cena se pohybuje v rozmezí 7 000,- až 18 000,- korun.
Prodlužování vlasů pomocí Clip in: Také záleží na duhu vlasů, délce, barvě a úpravě. Cena se pohybuje v rozmezí 1 500,- až 4 300,- korun.
Zdroj: extensionextreme.ca