Sezóna dovolených, koupališť a letních radovánek je v plném víru, což je také důvod, proč si udržovat štíhlou postavu. Zacvičit si můžete jen tak doma nebo zajít do posilovny, záleží na tom, které prostředí preferujete.
Jak často doma cvičíte?, Zdroj:sxc.hu
Nebudeme si nic nalhávat – nejefektivnějším způsobem je samozřejmě cvičení. Nabízí se nám různé možnosti od cvičení doma přes venkovní aktivity až k posilovně.
Měli bychom se zamyslet nad tím, co je pro nás lepší, zda posilovna, nebo domácí cvičení. Pro někoho je vhodnější soukromí, klid a svíčky v teple domova a někoho zase naopak vyburcují posilující postavy na speciálních strojích.
Pokud cvičíme doma, měli bychom se vyvarovat různým výmluvám a momentálním aktivitám, které jsou v čase cvičení náhle důležitější. Zvolte si pravidelnou hodinu, kdy budete cvičit a takto si z toho vybudujete stereotyp. Cvičení pak bude přirozenou součástí vašeho dne jako čištění zubů, mytí, zkrátka jako činnost, kterou provádíte každý den. Ráno ani odpoledne většinou člověk nemá čas, proto je ke cvičení vhodná spíše večerní hodina. Každý den stačí dvacet minut, poté sprcha a s vitálním pocitem můžete ulehnout do postele.
Pokud se nám zdá efektivnější posilovna, tak se nám nabízí různé možnosti, jak často do posilovny docházet. Samozřejmě, pokud nechceme mít postavu jako Iris Kyle (vítězka Ms. Olympia 2010) a trhat lana strojů, bohatě stačí docházet dvakrát až třikrát týdně. Mezery můžeme zaplnit různými pohybovými aktivitami jako jízdou na kole, během, bruslemi nebo plaváním na koupališti.
Kulturistka Iris Kyle, Zdroj: Youtube.com
Ženy může představa zpocených čumilů děsit, ale nezapomínejte, že kromě smíšených posiloven se nám také nabízí posilovny pouze pro ženy. Cvičení v takových posilovnách může být pro dámy příjemnější. Lepší je si vybrat posilovnu v blízkosti vašeho domova, abyste se pak nemohli vymlouvat na špatnou dostupnost. Dále záleží na velikosti. Větší posilovna určitě nabízí více možností, menší posilovna má zase výhodu soukromí.
Vyburcovat může také pocit kolektivnosti. V tomto případě posilovna nabízí aerobic, zumbu, pilates, jumping a spoustu dalších aktivit.
Pokud nevíte, jak si sestavit cvičební plán, tak se nabízí i služba osobního trenéra. Se vším vám pomůže a poradí. Poradit mohou také knihy, které se věnují zdravému životnímu stylu a cvičení. V knihkupectví je jich spousta, stačí si jen vybrat.
Ceny se liší podle velikosti a nabídky posilovny. Většinou je částka únosná a spousta posiloven nabízí i akce a slevy pro studenty. Takže pokud vlastníte ISIC, vždy s sebou. Platit můžete lekce jednotlivě nebo si můžete koupit permanentku. Jestli jste do posilovny nechodili už dříve, rozhodně se nedoporučuje permanentka už při první návštěvě. Párkrát si zaplaťte jednotlivé hodiny a sami pak uvidíte, zda vás to baví a zda se pro vás vyplatí koupě permanentky.
Existuje také možnost, jak spojit posilovnu se zábavou. Touto možností je pohybový senzor Kinect s herní konzolí Xbox 360. Tento senzor snímá veškerý pohyb a je zde celá řada pohybových her: stolní tenis, box, běh, skok do dálky, hod diskem, zumba nebo get fit.
Jednoduše si vytvoříte posilovnu doma. Tento způsob je ale dražší záležitost. Cena senzoru Kinect se pohybuje okolo 3 500 korun a pokud nevlastníte Xbox, tak celou sadu si můžete pořídit od 7 000 korun a výše.
K hezké postavě přispívá také zdravá strava a opálený vzhled. Vyhýbejte se fast foodům a choďte se opalovat.