Kdo by nad ním neslintal? Najděte si nějaký jeho obrázek a (pokud nejste chlap) jsem si jistá, že ani vy nebudete výjimkou. Úžasný herec a navíc chlap k sežrání. Jak by mohl nebýt populární?
Colin farrell s kámoškou bouchačkou, Zdroj: distributor filmu
Je tomu již 34 let, kdy se v irském Dublinu 31. května narodil prcek, ze kterého se později stal lamač dívčích srdcí číslo jedna – Colin James Farrell. Ačkoliv byl tatínek fotbalista profík a vypadalo to, že synátor půjde v jeho stopách, nakonec se tak nestalo a z malého Colina vyrostla herecká hvězda.
Když Farrell zjistil, že ho víc než kopání do míče a běh přitahuje hraní, začal chodit na Gaiety School of Drama. Jeho sestra tam studovala herectví a právě díky ní se rozhodl změnit budoucí kariéru. (Bůh jí žehnej. Nesnáším fotbal.)
Budu herec. A co dál?
Premiéru před kamerou si Colin odbyl v roce 1994 v seriálu Pie in the Sky. Po něm stál v řadě komediální seriál Ballykissangel a po roce následoval jeho první film Drinking Crude. Za další rok si střihl ještě jeden seriál – Falling for a Dancer. Do té doby si ho stále ještě nikdo nevšiml.
S Brendanem Gleesonem v Bruggách ve filmu V Bruggách
Menší zlom v kariéře nastal ve chvíli, kdy si v roce 2000 poprvé zahrál po boku hollywoodského herce Kevina Spaceyho v krimikomedii Rafinovaný zloděj. Tam si ho všiml režisér Joel Schumacher (například 8 MM, Batman a Robin, Česká spojka) a pozval Colina na casting filmu Tábor tygrů. Farrell tam prý přišel ve svém typickém stavu – v opojení piva – a konkurz na hlavní roli vyhrál. Chtěli tam totiž frajírka, co bude pít krev nadřízeným v armádě. Za tento výkon vyhrál cenu nováčka roku.
Po Táboře tygrů hvězdou?
Dá se to tak říct. Ne že by konkuroval Brangelině, ale začal se dostávat do podvědomí diváků. V roce 2001 následovala westernová komedie Američtí psanci a pak už opravdu nastal průlom. Tím se pro irského hřebce stala Hartova válka s Brucem Willisem. Při natáčení jste mohli mít to štěstí je i potkat – natáčelo se totiž mimo jiné v Česku.
Potom se o Colina přihlásil samotný Steven Spielberg, který ho chtěl obsadit do Minority Report, což se povedlo, a tak si Farrell zahrál i s Tomem Cruisem.
Poperte se o mě!
A to doslova. Po Spielbergově úspěchu se asi rozkřiklo, že jde o nový obrovský talent, a tak se strhla bitka. Vyhrál ji Joel Schumacher, se kterým již náš fešák spolupracoval při Táboře tygrů, a natočili spolu Telefonní budku, kde Farrell zazářil.
Hrál zde veledůležitého publicistu, který se hříčkou osudu dostal do ošemetné situace. Vzal jeden hovor v telefonní budce a tím se stal obětí odstřelovače, který ho nutil říkat o sobě pravdu své ženě i ostatním. Odstřelovač hrál vlastně roli vraha dobrodince – máte na vybranou, buď se očistíte a budete volný, nebo zemřete. Tato role vynesla Farrella na filmové nebe Hollywoodu a další nabídky se jen hrnuly.
Colin Farrell si zahrál ještě v mnoha filmech po boku mnoha filmových velikánů. Pro příklad uvádím ty nejznámější: S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení (se Samuelem L. Jacksonem), Daredevil (s Benem Affleckem), Test (s Al Pacinem), Alexander Veliký (s Anthonym Hopkinsem a Angelinou Jolie), Zeptej se prachu (se Salmou Hayek) a v poslední době Imaginárium Dr. Parnasse (s již zesnulým Heathem Ledgerem, Johnnym Deppem a Judem Lawem).
Jedním z jeho posledních snímků je Ondine
V současnosti si Colin Farrell nežije špatně. Je stále stejný bouřlivák, rád si popije a užije. Navíc je označován za jednoho z nejvíc sexy mužů planety. Má již dvě děti – prvního syna s ex-přítelkyní modelkou Kim Bordenavovou a toho druhého se současnou dívkou jeho srdce, polskou herečkou Alicjí Bachledovou.
Od čtvrtka ho můžete vidět v kinech ve filmu Ondine, na příští rok jsou s ním chystány rovnou čtyři filmy, takže se asi máme na co těšit.