Fotky, které žijí přítomností a vydrží jen pár sekund. V USA má Snapchat přes 50 milionů uživatelů a pomalu se řítí i k nám. Proč byste ji měli používat?
Zdroj: Pixabay
Ve Spojených státech je aplikace, kterou poznáte podle ikonky ducha na žlutém pozadí, populární hlavně mezi mladými lidmi. Teenageři si přes Snapchat posílají nahé fotky, jejichž výhoda je, že se nedají uložit a zneužít. Alespoň to aplikace slibuje.
Snapchat, aplikace přítomnosti
Snapchat je služba určená ke sdílení fotek-momentek. Pomocí aplikace vyfotíte selfie nebo zachytíte výjimečnou chvíli a jedním kliknutím odešlete kamarádům.
Vtip je v tom, že fotky se na telefonu příjemce objeví jen na deset vteřin, potom se automaticky smažou. Tvůrci aplikace tak do světa posílají heslo: ´´Žijte přítomností´´.
Proč používat Snapchat
Třeba jste na tajném výletě a váš šéf se o tom nesmí dozvědět, protože jste se takzvaně hodili marod. Nebo chcete sdílet opilecké video s kamarády, ale nechcete, aby bylo uložené na internetu.
Selfie z koupelny nebo nudu ve škole můžete díky Snapchatu sdílet s ostatními. Aplikace umožňuje taky natočení videa nebo přidání bláznivých filtrů a animací. Během pár chvil tak vytvoříte zábavný obsah, který uvidí jen vaše kontakty a po otevření rychle zmizí.
Na zaslanou fotku můžete odpovědět další fotkou, textem nebo videem.
Zdroj: Pixabay
Příběhy, které nevydrží
Jednou ze zajímavých funkcí Snapchatu je tzv. Snapchat stories, vytváření příběhů z fotek a videí. I tady je automaticky nastavená ´´doba trvanlivosti´´, příběh uvidí přátelé na vašem profilu jen 24 hodin.
Snapchat a screenshot
Uživatelé už samozřejmě vynalezli několik způsobů, jak si fotky uložit do telefonu. Achillovou patou aplikace jsou screenshoty. Pokud se pokusíte o printscreen fotky, která vám právě přišla, odesílatel se to dozví a přijde vám notifikace, která vás upozorňuje, že screenshoty jsou zakázané.
Nicméně, postupy, jak si fotku uložit pomocí screenshotu bez toho, aby se o tom odesílatel nebo aplikace dozvěděla, jsou popsané online (lze to například v režimu Letadlo) a dokonce vznikla další aplikace, která hackuje Snapchat, a ukládaní fotek umožňuje.
Zuckerberg chtěl Snapchat koupit, neúspěšně
Obliba aplikace roste po celém světě, proto se Mark Zuckerberg rozhodl Snapchat koupit a udělat z něj součást Facebooku. To ale zakladatelé Evan Spiegel, Bobby Murphy a Reggie Brown odmítli. Snapchat má v současné době hodnotu 17, 2 miliardy korun, podle časopisu Forbes.