Dnem s velkým D byl pro Děčín 15. duben. V budově Společenského domu Střelnice vystoupily dvě hudební hvězdy českého a slovenského nebe. Charismatická zpěvačka Katarína Knechtová s kapelou a stálice naší hudební scény, skupina Chinaski.
U vchodu do sálu si mohl návštěvník udělat radost koupí trička nebo desky vystupujících. Na papíře poblíž rovněž stála informace, že po skončení akce proběhne autogramiáda. Na pódiu byla již rozestavěna aparatura a nad ní se tyčilo veliké plátno. Přibližně pět minut po 20. hodině projevilo několik fanoušků nespokojenost s nepřesným časem začátku. A to v podobě hvízdotu a vykřikování.
Kapela Kataríny Knechtové na sebe nenechala dlouho čekat a vyrazila na stage. Vzápětí přikráčela ve světle reflektorů i sama zpěvačka. Již po první písničce se jim fanoušci odvděčili velkým potleskem. Přítomným kromě jiného prozradila, že na nových věcech spolupracuje s Christianem Eignerem, bubeníkem slavných Depeche Mode.
Singly Pehy rozezpívaly sál
Svou třetí a čtvrtou písničku znamenitě odehrála na elektrickou kytaru. Při jedné ze skladeb se pár lidí chytlo a mávalo rukama nad hlavou ze strany na stranu. Při pehácké Za tebou zareagovala na fans zdvihnutím palce za znalost textu. Poté zazpívala a k tomu na klavír zahrála titulní píseň z velkofilmu Bathory, Môj bože. Jako předposlední zazněla cover verze z muzikálu Flashdance – She´s A Maniac. Ta zněla díky jejímu hlasovému rozsahu naprosto famózně. Závěr patřil snad největšímu hitu – Spomal‘.
Asi po půlhodinové pauze vtrhli na pódium očekávaní Chinaski s Michalem Malátným v čele. Diváky vítali skladbou 3Pasty z nejnovější studiovky. Čas od času se frontman zamyslel nad nejrůznějšími tématy týkajícími se písní, například třídění odpadu a podobně. Při třetí písničce si fanoušci mohli vychutnat trubku a saxofon, jelikož muzikanti stáli téměř na okraji pódia.
Zasněžené publikum
Na zmíněném plátně se při písničce Spáč promítala zrychlená verze videoklipu na tuto skladbu. Během koncertu na něm fanoušci mohli shlédnout například také ukázky z natáčení Autopohádek. Michal se posluchačů rovněž zeptal, zda se jim líbí nové album. Zároveň informoval, že po turné na Slovensku zjistil, že „u našich sousedů je to s politikou stejně v prdeli jako u nás“, čímž rozesmál.
Poté zahráli několik známých písniček jako Láskopad, 1970, Zadarmo a mnoho dalších. Když si Michal vyslechl názor jednoho z přítomných, že by chtěl slyšet Kláru, vysvětlil kratičkou historii tohoto hitu. Vznikla prý náhodou a to kvůli malému počtu písní na albu Na, na, na a jiné popjevky. Bylo nebylo, Drobná paralela, Vakuum, Vrchlabí… Při poslední zmíněné začal na zem padat dokonce umělý sníh, který pokryl několika desítkám fanouškům ruce a hlavy.
Začátek jedné skladby dokonce odehrál bubeník od pasu nahoru nahý, což se zejména ženské části publika velmi líbilo. Poté vlétl na parket zbytek kapely a v průsvitných tričkách s potiskem tetování hráli píseň Kérka. Po skladbě Stejně jako já koncert končil. Mohutný aplaus a dupot fans ale Chinaski vrátili zpět s písní Vedoucí.
Michal si vyžádal vytleskávání do rytmu a zazněla také 1. signální. Po druhém odchodu následoval stejný způsob hecování od přítomných. Opět přišel comeback a Punčocháče a po nich Vinárna u Valdštejna. Předtím než zazněla známá, leč sprostá slova z textu druhé zmíněné písně, nabádal Michal mladistvé v první řadě, aby si zacpali uši. Poté už byl ale opravdový závěr, který se neobešel bez mohutného potlesku fanoušků.
Byl to opravdu skvělý koncert. Interpreti dokázali, že umí hrát nejen pro přeplněné haly, ale také pro publikum v sále. Pro mě osobně to byl velmi příjemný večer, z kterého pop rock dýchal na všechny strany.