Cvičení s obručí má mnoho z nás spojené se vzpomínkami z dětství. Není snad nikdo, kdo by jako dítě nezkoušel točit kruhem ve snaze vydržet co nejdéle. Těžko si představit, že v dospělosti po té samé obruči sáhneme znova, ale hooping, jak se cvičení říká, s sebou přináší zábavu a navíc skvělé cvičební výsledky. Ve velké oblibě je hlavně mezi ženami, ale svoje příznivce má i u mužského pohlaví. Proč je takzvaný tanec s obručí stále více populární?
Kromě spousty spálených kalorií a zpevnění těla si užijete kopec zábavy
Hledáte jednoduché kardio cvičení, ke kterému nepotřebujete složité trenažéry a můžete ho praktikovat doma i v parku? Hooping je to pravé. Pokud se musíte do cvičení nutit, nebaví vás to, horko těžko u něj vydržíte. Ale s hula hoop se nudit nebudete. Spálíte kalorie, udržíte se v kondici a vytváření nových osobních rekordů můžete brát jako výzvu.
I když cvičení s obručí vypadá snadně, zas tak lehké to není a vyžaduje to trochu cviku. Jisté ale je, že si při snaze vydržet točit obručí co nejdéle užijete spoustu zábavy. Navíc posílíte svaly a spálíte hromadu kalorií. Při hoopingu jsou aktivně zapojeny vnitřní svaly, především pánevní dno, a posiluje se celý střed těla. Cvičení je skvělé na uvolnění přebytečné energie a stresu a zůstane jen dobrá nálada.
Výsledky uvidíte rychle
Výsledky jsou viditelné poměrně brzy a to vás bude motivovat ke zkoušení nových triků a intenzivnějšímu cvičení. Je jen na vás, jestli hooping pojmete spíš jako taneční půlhodinku nebo intenzivnější fitness trénink. Obruč snadno uložíte vedle pohovky nebo za skříň a je připravena kdykoliv k použití.
Jak správně a efektivně cvičit?
Pokud nemáte s hula hoop moc zkušeností, bude vám možná chvíli trvat, než si cvičení osvojíte. Musíte stát vzpřímeně, mít lehce pokrčené nohy a točit kruhem kolem středu těla. Pokud se na to cítíte, můžete zkusit točit hula hoop i na dalších částech těla. Skvělý je na ochablé svaly na rukou i na posilování nohou. Cvičení nezatěžuje klouby a je vhodné pro všechny věkové kategorie, i pro seniory.
Při cvičení je potřeba zpevnit svaly na břiše i na zádech. Nejen abyste si neublížili, ale také aby bylo snadnější kruhem točit. Obruč si opřete o záda, rukama ji uveďte do pohybu a jemně rotujte. Ze začátku to možná bude jen pár sekund, ale s pravidelným tréninkem budete schopni točit s hula hoop mnohem déle. Pokud chcete více posilovat a cvičení vám jde, můžete přidat výpady. Další tipy, jak správně cvičit, najdete na téhle adrese https://hop-sport.cz/blog/jak-cvicit-s-hula-hoop.
Ideální hula hoop pro vaše potřeby
Skvělé na hoopingu je, že cvičební pomůcka nezabere moc místa a cena je víc než příznivá. Typů obručí je se vzrůstající oblibou sportu stále více. Hodně záleží na tom, co vlastně hledáte. Můžete si pořídit nejjednodušší plastovou obruč jen tak pro zábavu nebo kvalitnější kruh, se kterým budete cvičit pravidelně a bude přesně vyhovovat vašim potřebám. Perfektní je hula hoop s masážními úchyty, které vám při cvičení uvolní svaly.