Vedro prvního červencového dne padlo na Čechy jako kladivo na čarodejnice a jen málokde měli možnost rozehnat vlny vedra vlnami kvalitního metalově zkresleného zvuku tak, jako to udělali v plzeňském klubu Pod Lampou. Zde se na turné zastavily tři americké kapely různých žánrů. Vyhrál chlad sklepních prostor nebo žhnoucí výheň rozdivočelých strun?
Bleeding Through, Zdroj: archiv kapely
Proklamovaný začátek v 19 hodin se lehce opozdil a první příchozí byli směřováni rovnou k baru, kde mohli za vychutnávání výborného plzeňského Prazdroje sledovat ozvučování s následnou zvukovou zkouškou hvězdy večera Bleeding Through. Po několikanásobných podnětech typu It sounds like shit! vystřídali BT na pódiu mimoni Dysrhythmia, z nichž někteří pobavili svou image, jiní zas svým instrumentem.
Přichází závrať
O hodinu později po plánovaném startu akce světla pohasla a posledně jmenovaná trojice z americké Philadelphie začala zpracovávat zatím nepříliš početné publikum svým silně psychedelickým hybridem metalu a rocku s výraznými sklony k progresi. Vzhledem k rozsypaným dys-rytmům publikum spíše ohromeně zíralo, než aby aktivně pařilo.
Po dalším střídání interpretů a zapojení zvukotechniky se na prknech klubu objevili velmi očekávaní The Faceless. Dítko mladého Michaela Keenea vzbuzuje v Čechách i celosvětově zasloužený respekt, což bylo vidět i na množství triček s logem kapely v publiku. Pomyslná opona spadla a kalifornská pětice začala valit do návštěvníků precizní a promyšlený technický death metal vysoké úrovně.
Tvrdost, technika i ladné melodie…
Setlist hraných skladeb čerpal především z posledního alba Planetary Duality s bonusem An Autopsy z desky Alkadema. Ojínění návštěvníci byli při kvalitním setu The Faceless znatelně živější a na výborné výkony kapely reagovali s patřičnou silou.
Po nutném občerstvení a dalších přípravách přibyla na pódiu spousta tetování a jedny klávesy, jinými slovy nastoupili Bleeding Through a začali do publika mohutně sekat obouruční sekerou s toporem z atmosférického metalu a hlavicí tvořenou sloučeninou metalcore a hardcore. Během zhruba hodinu trvajícího vystoupení na velmi profesionální úrovni pobavily i kapelu pokusy o stagediving, kterým nepřála zejména nízká hustota kotle.
Celkově skvěle vyvážené vystoupení si fanoušci užívali a skladby jako Anti-Hero z nového alba Bleeding Through (self-titled) nebo Declaration podpořili bujarým circle pitem. Jedinou vadou na kráse hřebu večera mohla být příliš velká hlasitost, která až přecházela v přesycení zvukem a zastřenou basovou vlnu při rychlých sypačkách, ale koneckonců nečeká dost metalistů od metalového koncertu právě toto?