Menu
TOPZINE.cz
Z domova

7 způsobů, jak Češi šetří na internetu

Způsobů jak ušetřit na internetu je nepřeberné množství. Slevové kupóny, výprodeje, nákupy z čínských e-shopů i česká vynalézavost skládat se na poštovné. My jsme si pro vás vybrali 7 nejlepších způsobů, jak ušetřit.

1. Heureka a srovnávače

Kdo by neznal velice známý český srovnávač cen zboží. Na Heurece srováte stovky tisíc položek. Od oblečení, spotřebiče až po výbavu do auta. Produkty jsou roztříděné do desítek kategorií a hledání je opravdu jednoduché a přehledné. Stačí si vybrat svůj produkt třeba notebook a pak si nastavit parametry jako cena, výbava nebo dostupnost. Není však tajemstvím, že Heureka není jediným srovnávačem, využít můžete třeba i seznamácké Zboží.cz.

Na Heurece si srovnáte veškeré zboží a vyberete nejvýhodnější možnost.

2. Čínské e-shopy

Další možností jak ušetřit jsou čínské e-shopy jako AliExpress či Banggood. Nakupování přes tyto portály jsou cenově výhodnější než v tuzemských, kvůli chybějící marži. Cena je nižší i díky celosvětové poptávce po zboží oproti tuzemských obchodů. K tomu využijte slevové kupóny od obchodníků a nakupujte za výhodnější ceny. V téhle době se nemusíte bát zbytečných poplatků za poštovné přes půlku světa nebo vysokých cel. Stačí si jen vyfiltrovat zboží, kde nic nemusíte platit. A díky expanzi do Evropy se pomalu a jistě přesouvají i sklady tady do Evropy a tím pádem nemusíte čekat dlouhé týdny na zboží. Zkuste taky americký eBay, Wish, Amazon nebo GearBest.

Na Aliexpressu najdete velice levné zboží s doručením zdarma.

3. Kupónové portály

Velice oblíbené u českých zákazníků kromě výše zmíněných akcí jsou takzvané kupónové portály. V čem spočívá tak velká oblíbenost kuponových portálů? Mnoho e-shopů nabízí na svých stránkách jako Alza.cz apod. obrovské množství slev, které se pak hůře hledají a díky slevovému portálu máte všechno na jednom místě, přehledně a na jedno kliknutí. Dále zde můžete najít slevové kupóny a kódy, které normálně získáte při odebírání novinek (newsletter). Tím pádem máte o starost méně a zbavíte se zbytečných e-mailů. Využít můžete třeba kupónový portál PromoKupon.

Stránky PromoKupon poskytují slevové kódy pro nepřeberné množství e-shopů.

 

Stránky působí přehledně a nabízí velkou várku e-shopů nebo internetových služeb. Internetové obchody jsou řazeny do různých kategorií jako cestování, elektronika, oblečení nebo zdraví. Můžete pomocí vyhledávače vpravo nahoře hledat slevy v e-shopech Alza, Heureka, Zoot, Pilulka a vybírat z dalších desítek e-shopů. Koukněte na slevové kupóny, výprodeje, cashback akce apod. Slevové kódy se automaticky zkopíruji do schránky, který následně vložíte v košíku. Případně zkuste rozšíření do prohlížeče, které zjednoduší uplatnění slevových kódů.

3. Cashback portály

Cashback se stal v Česku velice populárním, díky němu můžete dostat několik procent z nákupu zpátky. Mezi tuzemské služby patří třeba Tipli nebo Vratné peníze. Nezapomeňte ale na to, že výběr bývá podmíněn od určité částky. Pokud nenakupujete často, tak tento limit nepřekročíte a peníze vám za nějakou dobu propadnou cashback portálu. To se u kupónového portálu nestane, svou slevu za využitý kupón máte jistou.

 

Někdy cashback nabízí přímo výrobci elektroniky, kdy po registraci produktu dostanete peníze od výrobce zpátky. S tímto jsme se mohli setkat třeba při koupi fototechniky od Canon nebo Nikon.

4. Objednáme to spolu a složíme se na poštovné?

Pamatujete si, kdy vás někdo oslovil, zda si nechcete něco společně objednat, abyste se složili na dopravu? Typicky české šetření, které se mnohým lidem pořád oplatí. Ale Češi si v poslední době začínají více vážit svého času a spíše od toho ustupují. Může za to hektická doba, kdy je jednodušší dát za dopravu stovku, než se se svým známým dohadovat, kdy a kde si objednanou věc předáte.

Navíc spousta e-shopů poskytuje dopravu zdarma již od poměrně nízkých částek. Rozmohlo se také doručování o víkendu nebo ve večerních hodinách a ve velkých městech i doručování během jedné hodiny od objednání. To dříve standardní dopravci nenabízeli a je dobře, že se přizpůsobili době.

Tam, kde vám nevyhovuje kurýr můžete navíc využít Uloženky a věc si vyzvednout sami.

5. Jak vrátit investici do koupeného zboží? Pronajímejte ho

Hodně lidí má doma věci, které nepotřebují využívat často a zůstávají jim ležet doma. Prodat je nechtějí, protože je potřebují, třeba jednou nebo dvakrát do roka. Zbytečně leží v koutě a nic se s nimi neděje. Vy s tím, ale můžete něco dělat a k tomu si pořádně vydělat. Stačí tyhle nepotřebné věci pronajmout na Půjčim.to, kde si lidé půjčují věci za poplatky. Je to jednoduché a mnoho lidí si na tom přivydělává. Populární jsou třeba GoPro kamery, drony nebo přívěsy za auto. Půjčování věcí a sdílená ekonomika je letos opravdu cool.

Proč si kupovat dron za desítky tisíc, když si ho můžete půjčit za pár stovek?

6. Šetřete na dovolených pomocí Last minute a AirBnB

Proč platit cestovkách dvojnásobek částky za dovolené, když můžete stejnou kvalitu koupit mnohem levněji. Stačí koukat po Last minute zájezdech třeba od Invie. Většinou máte jeden až tři dny na sbalení, ale ušetříte i více než polovinu. V případě nedostatků zájezdů zkuste individuální dovolené, kdy si koupíte bydlení třeba přes AirBnb a letenky na Kiwi. Výše zmíněné kupónové portály vám pomůžou získat slevy i na tyto portály. Cestování nebylo nikdy tak jednoduché jako v dnešním online světě.

7. Dejte si to do nákladů

Spoustu zboží můžete využít pro své podnikání a dát si ho do nákladů. Mezi klasické uznatelné položky patří počítač, telefon nebo kancelářský nábytek. Ale samozřejmě záleží na typu podnikání. Úspora, oproti klasickému vyplacení zdaněné mzdy a nákupu zboží za plnou cenu s DPH, je obrovská. Pokud tu možnost máte, bylo by hloupé produkty pro podnikání si kupovat za vlastní.

A samozřejmě nikdo vám nebrání co nejvíce těchto způsobů zkombinovat a ušetříte maximum. :-)

Ohodnoťte tento článek:
3,8
Právě čtete

7 způsobů, jak Češi šetří na internetu