Menu
TOPZINE.cz
Studium

Maturitní ples: Sedmero zásad při plánování

Redakce

Redakce

10. 10. 2012

OBR: ClubMaturitní ples je pro každého vzpomínkou na celý život. Nenechte si ji pokazit zbytečnými přehmaty. Přinášíme 7 tipů, na co v průběhu plánování slavnostního večera nezapomenout.

OBR: Club

Maturitní ples je pro studenty stresující, ale životní událost, Zdroj: sxc.hu

Maturanti mají kromě stresu z maturitní zkoušky samotné dalšího strašáka ve skříni. Kromě přípravy na zkoušku je čeká tradiční maturitní ples. Proto se v období prosince až ledna podrobují další zkoušce – umění plánování a kompromisu.

Domluvit se ve třídě plné rozdílných názorů není jednoduché. Budoucí mozky národa se však schopnosti domluvit se a podřídit většině učí stále. Při věčném dohadování je ale snadné na něco zapomenout. Co opomíjejí studenti nejčastěji?

1. Zdokumentujte místo konání

Místo konání plesu je důležité z několika důvodů. Dává slavnostní události zvláštní atmosféru a svým interiérem doplňuje kouzlo plesu. Bohužel se ale často stává, že majitelé sálů zneužívají nízkého věku maturantů a jejich slepé důvěřivosti.

„Po předání sálu jsme museli zaplatit nesmyslnou částku za poničení zdi. Ta už poničená byla, to jsme ale nemohli dokázat,“ vzpomíná absolventka střední školy. Proto obětujte chvíli svého času a sál si před zahájením večera nafoťte. V ruce budete držet důkaz a nebudete vyhazovat peníze z okna.

2. Kdo předá sál?

Část smlouvy, kterou maturanti často podceňují. Sál musí předat zodpovědná osoba ve střízlivém stavu. Pokud si nechcete kazit večer vynucenou abstinencí, domluvte se včas s rodiči či jinou důvěryhodnou osobou.

3. Vzhled na prvním místě

Na plesu dospělosti chce každá dívka zazářit. Není proto divu, že si maturantky rády vypomůžou šikovnou kosmetičkou a kadeřnicí. Jenže problémem bývá čas maturitních plesů. Pokud se váš slavnostní večer koná kolem Vánoc či Silvestra, může se stát, že kosmetička bude brázdit kopce a hory. Domluvte se proto s dostatečným předstihem a nezapomeňte na líčení na zkoušku.

FOTO: Maturantka

Líčení je důležité přizpůsobit šatům, Zdroj: sxc.hu

4. Tombola

Na dárky do tomboly studenti málokdy zapomínají. S tombolou se ale pojí jiný problém. „Tři dny před plesem jsme si uvědomili, že sice máme perfektní tombolu, ale nikoho, kdo by ji obsluhoval. Peníze jsme samozřejmě vyhazovat nemohli a jen tak někoho zadarmo neseženete. Shánění dobrovolníků na poslední chvíli nám dalo zabrat, “ říká s úsměvem loňská maturantka Markéta.

Dobrovolníky hledejte v nižších ročnících vaší školy. Studenti budou rádi, že budou moci přijít na ples zdarma.

5. Květiny pro ředitelku

Předání kytice je klasickou součástí každého plesu. Vyjadřuje poctu a zároveň poděkování za studium na škole. Jenže ředitelé mívají napilno, a váš ples není jediný, který musí navštívit. Proto hlavě vašeho ústavu nezapomeňte věnovat květiny včas. Může se totiž stát, že odejde těsně po půlnočním překvapení. A překvapení budete spíše vy.

6. Přijdou sponzoři na obhlídku?

Pokud se vám poštěstilo sehnat sponzory, vaše peněženky budou jásat. Vyvarujte se ale trapné situace, že vaším nadšením vše skončí. Sluší se větší sponzory na ples pozvat, schovejte jim proto několik lístků.

7. Půlnoční noviny

Další tradice, která se s plesem pojí, jsou půlnoční noviny. Na plesu krátí chvilky babičkám i kamarádům.

Pokud v průběhu studia někteří spolužáci propadli či odešli, je slušné je po domluvě s nimi v novinách také zmínit.

S plánováním maturitního plesu přejeme pevné nervy a hodně štěstí!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Maturitní ples: Sedmero zásad při plánování