Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 nejoblíbenějších filmů Ryana Reynoldse a Jeffa Bridgese z R.I.P.D.

Anna Bílá

Anna Bílá

16. 7. 2013

Dne 18. července má premiéru film R.I.P.D. – U.R.N.A.: Útvar Rozhodně Neživých Agentů. Jaké jsou ale oblíbené filmy Ryana Reynoldse (detektiv Nick Walter) a Jeffa Bridgese (šerif Roy Pulsipher)?

FOTO: ripd-jeff-bridges-ryan-reynolds

Řekni cokoliv

Diane Courtová (Ione Skye) a Lloyd Dobler (John Cusack) se do sebe zamilují v posledním ročníku střední školy. Jejich lásce ale brání Dianin otec James (John Mahoney), který si pro svou dceru přeje jen to nejlepší, včetně prestižní školy v Anglii. Lloyd se Jamesovi samozřejmě nezamlouvá, nemá žádné ambice a akorát by Dianu brzdil. A proto Lloyd musí dokázat, že pokud jde o lásku, je schopný udělat cokoli.

„Když jsem byl kluk, byl to pro mě jeden z důležitých filmů,“ prozradil Ryan Reynolds. „Myslím, že pro hodně kluků v mém věku byl ohromný. Je tam skvělá scéna, kdy Lloyd drží velký kazeťák nad hlavou a vyřvává z něj písnička pro Diane. Ve skutečnosti by ho za to ale mohli klidně zavřít.“

FOTO: Řekni cokoliv

Řekni cokoliv. Zdroj: distributor filmu

Kmotr

Dnes už je to film s označením klasika. Mafie, rodina Corleonů, Marlon Brando, Al Pacino, James Caan, a to vše pod režisérskou taktovkou Francise Forda Coppoly. Film vyšel v roce 1972, kdy Jeffu Bridgesovi bylo 23 let. Dodnes Kmotra pokládá za jeden ze svých nejoblíbenějších filmů.

„Jsem jeden z těch lidí, kteří přepínají kanály v televizi, a když dávají Kmotra, hned se na něj začnu dívat. Sice si řeknu, že se podívám jen na pár scén, ale film mě vždy natolik upoutá, že se od něj už neodtrhnu.“

FOTO: Kmotr

Kmotr. Zdroj: distributor filmu

Byl jsem při tom

Byl jsem při tom je film režiséra Ala Hashbyho z roku 1979 natočený podle námětu spisovatele Jerzy Kosinskiho. Vypráví o zahradníkovi Chanceovi (Peter Sellers), který po úmrtí svého zaměstnavatele musí vyjít do světa ze svého bezpečného hnízda, kterým byla zahrada a televizní pořady. Osud tomu chtěl a Chance se dostane do koloběhu politiky, kde svými jednoduchými myšlenkami ohromí různé vládní poradce.

„Je to ten nejinspirativnější film, jaký jsem kdy viděl,“ prohlásil Ryan Reynolds. „Tenhle snímek je důvod, proč jsem se dal k filmu. Má v sobě všechno. Pustím si ho klidně třikrát až čtyřikrát za rok.“

Billy Budd

Dalším z oblíbených filmů Jeffa Bridgese je Billy Budd z roku 1962. Je inspirovaný stejnojmennou novelou spisovatele Hermana Melvilla. Hlavním hrdinou je zde mladý námořník Billy Budd (Terence Stamp), který je naverbován na válečnou loď. Všechny si získá svým milým vystupováním a i v těžkém prostředí si uchovává čistou duši.

Jen jedna osoba s ním má problém – důstojník Claggart (Robert Ryan). Jednou se tito dva dostanou do střetu a Billy důstojníka náhodou zabije. A i přesto, že všichni vědí, že morálně je nevinný, přísné zákony mluví jinak.

Večeře o osmé

Manželé Jordanovi chystají večeři pro vysokou společnost. Millicent to dělá z několika důvodů. Za prvé, aby oplatila pohostinnost šlechtickému páru, a za druhé, aby pomohla svému manželovi Oliverovi, jehož firma má finanční problémy. Kdo kdy připravoval nějaký večírek jistě zná stres s přípravami.

Ale Millicent se ke všem zmatkům přidají ještě podvody, sebevraždy, nemoci a problémy se služebnictvem. I přes všechny překážky je jedno jisté. Večeře se bude podávat přesně v osm.

Večeře o osmé je hit z Broadwaye, který byl do filmové podoby zpracován dvakrát – v roce 1933 a 1989. Ryanovi Reynoldsovi se líbí zápletka, ve které „se sejde parta pitomců a společně pitomí“. Jednou by se prý chtěl podílet na remaku.

FOTO: Večeře o osmé

Večeře o osmé. Zdroj: distributor filmu

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 nejoblíbenějších filmů Ryana Reynoldse a Jeffa Bridgese z R.I.P.D.